Şcoala Militară de Maiştri Militari a Forţelor  Navale
"Amiral Ion Murgescu"

 

 

Absolvenţii şcolii între anii 1961 - 2016

 

Anul promoţiei

2016    

 

 

<<  PROMOŢIA 1961

SPECIALITATEA UL 4

DĂINEANU IOAN DUMITRU PASCU ISPAS IOAN
DUMITRU DUMITRU PETRE PELINEL MARIN COSTICĂ
GHILACI ION MARCEL PÎRJOL NICOLAE  IOAN
LUCIAN CONSTANTIN GHEORGHE PISICĂ GHEORGHE  AUREL
MAXIMENCO IOAN DUMITRU REŞETNIC ALEXANDRU AUREL
MIHAI ION ION SCREICIU NICOLAE GHEORGHE

 

SPECIALITATEA UL 5

BĂLĂNICĂ URSE IOANA SAVU GHEORGHE GHEORGHE
COMAN ALEXANDRU GHEORGHE ŞERBAN ION COSTICĂ
JERCAN IOAN VASILE STEGĂRESCU NICOLAE GHEORGHE
PARASC PROFIR VASILE TĂNASE MARIN PANAIT
RADOVICI IOAN GABRIEL VLADA MARIN GHEORGHE

<<  PROMOŢIA 1962

SPECIALITATEA UL 1

BUGICĂ ION GHEORGHE MUNTEANU GHEORGHE ALEXANDRU
DUMITRU DINU STAN PAHONIE ŞTEFAN MIRCEA
ISTRATE NĂSTASE ION RADU ION MIRCEA
ISTRATE CONSTANTIN ANTON SĂVESCU CONSTANTIN IOAN
IOSIF GHEORGHE AUREL  

 

SPECIALITATEA UL 3

EMANDI PETRU TEOFIL PĂTRULESCU GHEORGHE TITU
NACIU ŞTEFAN DUMITRU PĂTRUICĂ CONSTANTIN ZAHARIA
OLARU DUMITRU GHEORGHE VĂDUVA ION CONSTANTIN

 

SPECIALITATEA UL 5

BECHEANU DUMITRU ALEXANDRU LUCHENIUC EMIL NICOLAE
CAZACU DOBRE ION SANDU PETRE GHEORGHE
DAMASCHIN ION AFTENE ŞERBAN PETRACHE CONSTANTIN
GHEORGHIŞOR DUMITRU ANASTASE UVEGHEŞ GHEORGHE IOAN
IONIŢĂ VIŞAN CONSTANTIN VASILE PANAIT TUDOR

<<  PROMOŢIA 1963

SPECIALITATEA UL 1

BANU RADU MIHAI GHEORGHE ELEODOR MARIN
BADEA FLORIAN FLORIAN MĂNUŢĂ STOICA MARIN
CIOBANU MARIN CORNEL MIHĂILESCU GHEORGHE DUMITRU
DORIN NICOLAE ION PADASU DUMITRU CAIUS
FICUŢ ION DUMITRU SMÎRDIOŞANU ION MARIN
GRAZONI GHEORGHE ANDRONIC TEODORESCU PETRE CONSTANTIN

 

SPECIALITATEA UL 2

CRĂCIUN GHEORGHE IOAN GHILEA ARON ION
DRĂGAN ION EUGEN LEIBU IŢIC DINU
FRĂTUŢIU PETRE VASILE VĂSC ANDREI ANDREI

 

SPECIALITATEA UL 3

COSTILOF PLATON FILIP MACHE DUMITRU CONSTANTIN
LAZĂR ION NICOLAE PASCARU MIHAI GHEORGHE

 

SPECIALITATEA UL 4

ACHIM PETRU PETRE SAVU GHEORGHE CORNEL
IONESCU NICOLAE NICOLAE SALTANIUC PETRU DUMITRU
DRAGOMIR LAZĂR GHEORGHE SCUTARU MIHAI CEZAR
HANEŢ AMALIA ALEXANDRU ŞERBAN GHEORGHE AUREL
MONCA ION CONSTANTIN TĂUTU VASILE IONEL
NISTOR ILIE CORNELIU VASILESCU GRIGORE IOAN
OPRIŞ NICOLAE IORDAN VINŢ ANDREI VIRGIL TRAIAN
PAVEL CONSTANTIN VASILE  

 

SPECIALITATEA UL 5

BĂLEANU ION IONEL OSTAHIE VASILE ALEXANDRU
BADIU VASILE GHEORGHE PAŞCU ION VOICU
BIDIAN ALEXANDRU ALEXANDRU POPESCU DUMITRU DUMITRU
BOŞCAN IOAN MIHAI RUSU CONSTANTIN NICOLAE
BURILEANU CONSTANTIN VIRGIL CRĂCIUN SAVA GHEORGHE DUMITRU
COŞULEA VASILE TOMA TĂLPAN MIRCEA DAN
DAN VASILE NICOLAE IONESCU DUMITRU STERE
HÎNCU TOADER PETRICĂ  

<<  PROMOŢIA 1964

SPECIALITATEA UL 1

BĂLUŞESCU VASILE ION IOŢA ANGHEL CONSTANTIN
BRAŞOVEANU ION SAVA MICU GHEORGHE OPREA
FARCAŞ ION DUMITRU MATEESCU IOAN SBIN
HÎRŢESCU CONSTANTIN ION ROGOJINĂ DUMITRU VASILE

 

SPECIALITATEA UL 2

CUFOIAN MIHAI CONSTANTIN MIRON AUREL AUREL
NEGREA STELIAN GHEORGHE VĂLEANU ŞTEFAN ALEXANDRU

 

SPECIALITATEA UL 3

BANIAŞ IOAN EMIL OPREA CONSTANTIN FLORICĂ
MĂRUNTU VOICU CONSTANTIN POP TOADER CONSTANTIN
OUATU MIHAI MIHAI TAMÎRJAN GHEORGHE NICOLAE

 

SPECIALITATEA UL 4

ABDULA IONUS ENVER NELEGA TRAIAN FILIMON
ANDREEV MIHAIL VASILE PAVEL TEOFIL ION
CRĂCIUN GHEORGHE CONSTANTIN RADU ION MARCEL
DĂNĂILĂ GHEORGHE VASILE ROTARU EUGEN PETRU
IANCU ZAHARIA MARIN ROŞCA ION ION
IOTOVICI DUMITRU ION STOICA SCARLAT GHEORGHE
MANOLE VASILE NICOLAE SFRIJA VASILE VASILE
MIHALACHE ION DUMITRU SĂLĂJAN GHEORGHE DUMITRU
NEGREA ION ION VICOLEANU DUMITRU PAUL

 

SPECIALITATEA UL 5

BURSUC VASILE VALENTIN HUMINIC TOADER TOADER
CONSTANTIN ILIE ION LEO ALEXANDRU ALEXANDRU
DĂNILĂ GHEORGHE MIHAI LEONTE GHEORGHE GHEORGHE
DRĂGHICI NECULAI GHEORGHE MOCANU COSTEA RADU
ENĂŞEL IOAN DAVID SFICHI GHEORGHE ION
FLORIAN VASILE ION REMULUS ZAINEA TĂNASE VASILE
FRUJINĂ TUDOR GHEORGHE  

<<  PROMOŢIA 23 AUGUST 1965

SPECIALITATEA ARMAMENT

ROŞU T. CONSTANTIN CARAMAN I. ALEXANDRU
RADU D.  AUREL BRATU I. MIHAIL
STĂNĂŞEL M. ION PĂTRAŞCU GH. ION
CHIREA ŞT. NICOLAE GRECU F. GHEORGHE
TÎRNIVEANU V. VASILE> ALEXA I.  CONSTANTIN
DIMA T. IONEL BOTA  E. MIHAIL

 

SPECIALITATEA TORPILORI, MINERI, DRAGORI

LACUREZEANU Ş. PETRE POPESCU A. CORNEL
TRANDAFIRESCU A. MIHAIL PATRICHI P. IONEL
MĂNĂILĂ P. ZAMFIR CIUFU N.  NICOLAE
CHITIC R. CORNEL MIREA I. ŞTEFAN
SIMION C-TIN. MARIN DUGHEANĂ A. CONSTANTIN
ANDREI M. DUMITRU GRIGORESCU ALEX. MARCEL
ŞTENG P. ALEXANDRU LOVASZI C. CAROL
STAN G. MARIN ATANASIU S. CONSTANTIN

 

SPECIALITATEA TRANSMISIUNI, OBSERVARE ŞI SEMNALIZARE

ŞTEFAN D. GHICA FUGACIU P. GEORGE
DRAGU I. IOAN CARAMILEA P. VASILE
DUMITRU I. DAN MOISESCU S. DUMITRU
SITARU C-TIN MIHAIL CIOBOTEA P. DUMITRU
PARFENE E. CONSTANTIN SCHRAGNER I. FRANCISC

 

SPECIALITATEA RADIOLOCAŢIE ŞI HIDROLOCAŢIE

LAZĂR T. GHEORGHE GHIŢĂ C-TIN TUDORICĂ
TUDORACHE D. MARIN IOAN F. ION
IANCĂU I. VICTOR IOAN ANGHEL S. GHEORGHE

 

SPECIALITATEA MECANICI MOTORIŞTI

VAGHIN T. GHEORGHE ZAHARIA S. CONSTANTIN
MUNTEANU A. SAVA GIURGEA V. NICOLAE
IVAŞCU I. PETRE GAVRILĂ I. ION
BESTEA C-TIN PĂTRU BANDU I. NICOLAE
POPA GH. MARIN CORENDEA M. ILIE
COCOŞATU L. CONSTANTIN DAVID T. ALEXANDRU
GELETU T. FLOREA IONAŞCU G. ERNEST
UNGUREANU V. CONSTANTIN RUSU O. GYORY LUCIAN
POSTELNICU ŞT. CONSTANTIN  

<<  PROMOŢIA  23 AUGUST 1966

KELE G. IANOŞ SALANŢĂ N. MIHAI
STRĂJER G. MIRCEA STAN C-TIN TUDOR
PUCHIANU V. DUMITRU COVACIU C. ION DUMITRU
GRIGORE A. DORINEL CIOBANU D. FLORIN
ICHIM GH. PLATON PENCEA T. ŞTEFAN
MINCU C-TIN MIHAI SIMIONESCU H. NICOLAE
MITRAN I. CONSTANTIN MĂROIU A. GHEORGHE
VOICULESCU I. CONSTANTIN BIRIŞ N. NICOLAE
STOIENESCU N. IANCU VERMAN T. VERONEL
POPAZU Z. MIRCEA PĂNESCU N. NICOLAE
CIOMAGA V. DUMITRU ZISU GH. ION
SZILAGY G. GYULA TRUŢĂ I. FLORIAN
TÎRLĂ N. CALISTRAT DUMITRESCU N. ŞTEFAN
ŢECU V. VICTOR MLEZIVA I. PETRU
IORDACHE V. TEOFIL DOROŞ ŞT. ŞTEFAN
CUREA N. ION NICOLAU M. IOAN
BALAŞ GH. STELUŢĂ BARBU M. PETRE
BUŞU P. MARIN DAMIAN C-TIN IOAN
BOAGIU I. CONSTANTIN BÎLBĂ C-TIN ALEXANDRU
ZBEREA P. GHEORGHE AVRĂMUŢĂ V. GELU
PRUNĂ N. ALEXANDRU OPREAN GH. CRUCIAN
MITRUŞ F. PASCU TIBULCĂ D. GHEORGHE
ILINCA A. IOAN IORGOVEANU N. IANCU
HORINCAR  I. IONEL DOBROGEANU I. DUMITRU
NAGY D. ALEXANDRU STOICA I. MIHAI
IACOB B. BARBU HAVAŞ D.  DEMETER
POP T. TRAIAN CIOCAN S. GHEORGHE
PORFIRIU S. SAVA POPESCU P. STELIAN
FLUERAŞ P. PETRU VLAD I. GHEORGHE
ROŞU I. IORDACHE TOMA T. TEODOR
POPESCU S. CORNELIU CIMPU I. GHEORGHE
PLĂTICĂ S. CRISTACHE TUDORII M. IOAN
IFTIMIE I. VASILE POP A. VALER
VIŞINESCU C-TIN ŞTEFAN PERCO I. CAROL ROBERT
CASCĂ I. ŞTEFAN MÎNDRIŞTEANU N. ALEXANDRU
TOMA V. TOADER  

<<  PROMOŢIA  23 AUGUST 1967

SPECIALITATEA BOŢMANI, TIMONIERI, HIDROGRAFI

IFRIM I. GHEORGHE ADAM L. RUBEN
VEREŞ P. DUMITRU GRIGORIŢĂ D. ALEXANDRU
MOISE A. ŞTEFAN BERECHET I. GHEORGHE
MARGHESCU A. OCTAVIAN DĂNILĂ M. COSTICĂ

 

SPECIALITATEA RADIOTELEGRAFIŞTI

ERCEANU N. PETRE TUDORAN I. MIRCEA
ŞTEFĂNESCU D. CONSTANTIN POPESCU V. MIHAIL
BREZIANU P. PETRE CLAICIU GH. ION
CAŢAVEI I. NICOLAE SANDU P. DUMITRU
OLTEANU I. CORNEL ROMAN V. ALEXANDRU
BALASZI F. FRANCISC ARITON I. GHEORGHE
CHIRU T. MIHAI PETRE ŞT. GRIGORE
LUCA I. ALEXANDRU PĂTRAŞCU V. MARIUS

 

SPECIALITATEA MECANICI DE BORD

POPA  I. MARIN BRÎNDUŞI GH. GHEORGHE
LEONTE I. ION STANCU GH. MIHAI
BICĂ L. TEODOR CRISTEA I. ŞTEFAN
SĂVULESCU N. PAUL MAGDICI F. CONSTANTIN
DUŢĂ F. STAN RADU S. ION
SCARLAT C-TIN ŞTEFAN CRISTEA F. NICOLAE
CERCHIA C. ARION ARIENESCU T. DUMITRU

 

SPECIALITATEA ELECTROMECANICI

GRĂDINARU C-TIN VALERIU BÎRLUŢ V. MIHAI
SĂRDARU T. GHEORGHE FOTA C-TIN ION
IURAŞC C-TIN ION LUNGU A. TEODOR
GHEORGHE I. NICOLAE PUŞCAŞU I. VALENTIN
GHEORGHIŢĂ S. STERIE  

<<  PROMOŢIA  23 AUGUST 1968

SPECIALITATEA TIMONIERI ŞI HIDROGRAFI

RADU S. OMER ŞERCĂIANU A. NICOLAE
CEAPĂ C-TIN NICOLAE CÂRÂC GH. IONEL
OLTEANU M. VASILE ILIE O. LEOPOLD ION
IORDACHE D. GHEORGHE ISTRATE A. VIRGIL

 

SPECIALITATEA ARMAMENT

COCOŞILĂ I. MARIN HIZAN I. VASILE
TÂRZIMAN I. GELU CIŞMAŞU GH. DUMITRU
ARDELEAN I. NICOLAE DANILESCU M. ION
POTORAC N. GHEORGHE HALICI ŞT. VASILE
MIHALACHE GH. VICTOR  

 

SPECIALITATEA TORPILORI, MINERI DRAGORI

BUZAN T. EMIL LUICAN GH. CONSTANTIN
RUSU ŞT. NICOLAE CHEOREAN P. VIOREL

 

SPECIALITATEA RADIOLOCAŢIE ŞI HIDROLOCAŢIE

APOSTU GH. ALEXE GHIŢĂ S. IOAN
TUDOR P. PETRE MAZUREAC V. GHEORGHE
BOTEA P. GHEORGHE MOLOCI V. TRAIAN
CĂLUGĂRU C-TIN AUREL VRABIE M. VASILE
MIREA M. STELIAN POPESCU I. EMIL
COSMA A. VIOREL ENICĂ I. TĂNASE
BEZNEA GH. VICTOR BĂLAŞCAN M. ROMEL

 

SPECIALITATEA MECANICI - MOTORIŞTI

OPREA C-TIN VASILE GURGAŞ C-TIN IOAN
TUDOR C. MARIN COMAN ŞT. AURELIAN
MARIN I. VASILE CRISTEA F. PETRU
ALBU GH. IOAN PAVEL N. NICOLAE
BOSTAN GH. VASILE COCA I. IOAN
PĂTRU M. CONSTANTIN  

 

PROMOŢIA 30 DECEMBRIE 1968

BOLBOCEANU I. MIHAI BESNEA C-TIN VICTOR
CIRNA G. TRAIAN GOIAN A. CORNEL
MIERLĂ I. IOAN PETRENCU T. PUIU
SERALIO G. ION STANCU C-TIN GHEORGHE
ANTOHI P. PETRU ARSINTIOAIA V. VASILE
BĂRBUCEANU A. VERGIL BIDEANA M. IONEL
CREŢU M. NICOLAE GÎRBACEA N. ION
MIHAI T. VALERIAN MATEI C-TIN ION
POPÎRŢAN E. EMIL RĂZMERIŢĂ I.ISTRATE
AVRAM V. IOAN BUDEAN C. IOAN
DOBRE GH. DUMITRU EPURE T. CONSTANTIN
GOREA I. PETRU IONICĂ C-TIN ION
MÎNDRIŞTEANU N. ANTON NOUR I. IOAN
CĂLIN M. CONSTANTIN GRECU C. DUMITRU
HERŢA GH. GHEORGHE PETROIANU I. VILI
 RADU V. PETRUŞ VOICA F. ŞTEFAN
TĂNASE I. DUMITRU BRILIAC C-TIN STELIAN
BARBU A. GHEORGHE FOTA D. VASILE
CAZACU V. CRISTACHE LUNGU I. CONSTANTIN
RUS BENONIN  

<<  PROMOŢIA 16 AUGUST 1969

ONCIOIU C-TIN DUMITRU BORDELENCO P. PAVEL
DROP M. TEODOR NITĂ I. CONSTANTIN
BĂCANU C-TIN BUCUR GIURCĂ I. GENICĂ
CHELU GH. CONSTANTIN CARPOV GH. VLAICU
ABRUDAN P. PETRU CIORPEC GH. IOAN
ANDREI D. NECULAI IONESCU GH. VASILE
CĂPRARIU I. VIOREL CIORBA C-TIN CONSTANTIN
NICHITA N. VASILE ALBU C-TIN ION
ŞTEFĂNICĂ C-TIN GHEORGHE LISTARU M. VIOREL
CUBANET I. LEONTE GAGIU P. VASILE
PALITĂ C-TIN CONSTANTIN BANU I. IOAN
VISTERNEANU D. TRAIAN CHIRIAC G. IOAN
BUZATU I. MIRCEA ROTARU N. MIRCEA
ION N. UNCU POPANA D. DAN
GHEORGHE A. IONEL IONESCU P. PETRE
PĂTRAŞCU I. ION GHERI M. NAGI
CRISTEA C. VASILE GHEORGHE I. IOAN
ANDRONESCU I. EMIL TOADER F. GHEORGHE
CHITOIU I. ION ZAHARIA A. NICU
ONEATĂ GH. VALERIAN TEODOR P. PETRU
SĂRMAN GH. CONSTANTIN